BMW i3

Marka BMW może nam się kojarzyć z przyjemnością jazdy, z osiąganiem bardzo konkretnych prędkości, ale czy wersja elektryczna tego samochodu również może dać nam takie wrażenia? Aby móc się o tym przekonać musimy zasiąść za kierownicą samochodu BMW i3. Samochód idealny do miasta jak i poza nie. Z jednej strony mówimy o pojeździe, który nie wytwarza żadnych spalin, który jest w pełni ekologiczny, który jest wpisany w jazdę miejską jak żaden inny, a jednak i w tym przypadku nie możemy nie wspomnieć o zwinności, nie możemy nie wspomnieć o czymś takim, czym są bardzo konkretne osiągi możliwe do uzyskania.

Zasadniczo wystarczy nam lekkie naciśnięcie na pedał gazu, aby móc wprawić ów samochód w ruch, a przy tym możemy uczynić to w sposób bezgłośny. Parametrem, o którym musimy tutaj wspomnieć, jest fakt, iż setkę można osiągnąć już po 7,3 sekundy, co bynajmniej nie jest takie oczywiste w odniesieniu do samochodów elektrycznych. BMW na pewno wyróżnia się pod tym względem na tle innych marek samochodowych. Oczywiście aspektem, o którym także nie można nie wspomnieć, jest zasięg, jaki jesteśmy w stanie przebyć po jednorazowym naładowaniu. Tutaj możemy osiągnąć nawet 200 km, co jak najbardziej jest wynikiem bardzo dobrym. W kwestii możliwości ładowania, to jest ich w przypadku tego modelu bardzo wiele, zależnie od posiadanej stacji. Wszelkie parametry są oczywiście w głównej mierze uzależnione od stylu jazdy, od temperatury oraz innych uwarunkowań zewnętrznych. Niemniej jednak jest to samochód, o którym należy wypowiadać się tylko i wyłącznie w aspekcie pozytywnym.

Posiada bardzo pozytywne opinie użytkowników i mocno zyskuje nie tylko na tle innych samochodów elektrycznych, ale również w porównaniu z samochodami posiadającymi inne rodzaje napędów. BMW i3 jest samochodem, na który z powodzeniem można postawić, który spełnia oczekiwania użytkowników, a zwłaszcza miłośników marki BMW. Oczywiście w głównej mierze chodzi o to, aby samemu zasiąść za kierownicą i przekonać się o jego zaletach.